تاريخ : شنبه 29 ارديبهشت 1397 | 6:33 | نویسنده : ابراهیم محمدی

با فرا رسیدن ماه رمضان، همه افراد دنبال راهکارهایی هستند که با کمک آنها بتوانند روزه داری خود را سبک تر و راحت تر پیش ببرند. از بررسی بهترین غذاها و خوراکی ها برای تامین قوا و قند و اینها گرفته تا برنامه ریزی برای ساعت های خواب و غیره. وب سایت چیدانه نیز تصمیم دارد تا در این مطلب در رابطه با عرقیات ماه رمضان بگوید. در این مطلب همراه ما باشید تا با هم عرقیات گیاهی ای را بشناسیم که با کمک آنها بتوانیم روزه ای راحت تر و سبک تر داشته باشیم.

ماه رمضان

خوردن عرقیات در ماه رمضان

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد و پزشکان طب سنتی، نوشیدن عرقیات گیاهی  در ماه رمضان را پیشنهاد می کنند این است که این نوشیدنی ها مانند سرم عمل کرده و به سرعت جذب خون می شوند. با این حال باید این مسئله را هم مدنظر داشت که خوردن بیش از اندازه این عرقیات هم می تواند به نوبه خود، آسیب هایی را به بدن شما وارد کند.

عرق بیدمشک در ماه رمضان

شربت عرق بیدمشک در ماه رمضان

یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در سفره افطار، عرق بیدمشک است. این عرق، اسانسی از گیاه بیدمشک است که معمولا از آن برای معطر کردن شربت استفاده می شود و خواص درمانی بسیاری نیز دارد که از میان آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

  • ملین و تقویت کننده دستگاه عصبی
  • آرام بخش و خواب آور
  • کاهش تب
  • پایین آورنده قند خون

نوشیدن شربت عرق بیدمشک در افطار می تواند دردهایی که در ناحیه زیر قفسه سینه و شکم (به دلیل مصرف میوه های سرد) احساس می شود را مرتفع سازد و طاقت و توان بدن را برای روزهای بعد مهیا نماید. باز هم اشاره می کنیم که مصرف بیش از اندازه آن می تواند زیان بار هم باشد!

نوشیدنی های رفع عطش

رفع عطش در ماه رمضان

یکی از مسائلی که می تواند باعث رفع عطش در ماه رمضان شود دم کردن برگ خشک نعناع و یا مخلوط آن با عسل است که می توانید آن را به عنوان یک نوشیدنی میل کنید.

نوشیدن خاکشیر در ماه رمضان

نوشیدن خاکشیر در ماه رمضان

یکی از نوشیدنی هایی که در ماه رمضان توصیه می شوند خاک شیر است که می توانید آن را با کمی کاسنی و گلاب مخلوط کرده و نوش جان نمایید.

شربت خاکشیر هم خواص درمانی بسیاری دارد که از میان آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

  • رفع گرمازدگی و کاهش دمای بدن
  • تسکین سردرد
  • رفع بیحالی
  • رفع سرگیجه ناشی از گرما
  • تقویت معده

مصرف این شربت در ماه رمضان یکی از بهترین راهکارهای رفع عطش به حساب می آید که پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه از آن غافل نشوید.

نوشیدنی برای ماه مبارک رمضان

نکته: یکی از شربت های مشابه خاکشیر شربت تخم شربتی است که می توانید از آن هم در ماه مبارک رمضان استفاده نمایید.

خوردن زردآلو در ماه رمضان

مخلوط زردآلوی تازه همراه با عسل

یکی از مواد خوراکی دیگری که برای رفع عطش در ماه رمضان توصیه می شود مخلوط زردآلوی تازه همراه با عسل است که علاوه بر رفع تشنگی می تواند برای سنگینی معده هم مفید باشد. شما می توانید به جای میوه زردآلو از آبمیوه طبیعی آن هم استفاده نمایید.

شربت آبلیمو در ماه رمضان

شربت آبلیمو در ماه رمضان

در نهایت هم یکی از راحت ترین و در عین حال پرطرفدارترین شربت هایی که برای رفع تشنگی در ماه مبارک رمضان مورد استفاده قرار می گیرد شربت آبلیمو است که باعث ترشح بزاق دهان شده و احساس تشنگی را در روزه داران برطرف می نماید.

وب سایت چیدانه از شما روزه داران عزیز دعوت می کند تا از این مطالب نیز دیدن فرمایید:

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانهبرچسب ها :