تاريخ : جمعه 29 تير 1397 | 17:14 | نویسنده : ابراهیم محمدی

برای خیلی از ما پیش می آید که فرزندانی داشته باشیم که به هنر و نقاشی علاقه مند باشند. معمولا با هر نقاشی ای که می کشند به سراغمان می آیند و از ما می خواهند که نظرمان را در رابطه با آن نقاشی ها بیان کنیم. در این مطلب از وب سایت چیدانه می خواهیم بگوییم که می توانیم هنر فرزندانمان را جدی تر بگیریم و از آنها در دکوراسیون منزل خود نیز استفاده کنیم.

<strong>خودتان</strong> بسازید

یادتان باشد که شما می توانید با این کارها حس مسئولیت پذیری را در فرزندتان افزایش دهید. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

رنگ آمیزی دیوار

رنگ آمیزی دیوارها با کمک کودکان

اولین مرحله ای که می توانید با کمک فرزندانتان شروع کنید رنگ آمیزی دیوارها است. اگر تصمیم دارید دیوارهای منزل خود را رنگ کنید می توانید از فرزندتان هم کمک بگیرید. او هم قطعا از این کار استقبال خواهد کرد.

مطلب مرتبط: طراحی خلاقانه کتابخانه برای کودکان

خودتان بسازید جاکفشی

ساخت جاکفشی با کمک فرزندان

احتمالا یکی از مشکلات رایج شما آن است که فرزندتان کفش هایش را به شکل منظم جفت نمی کند و هر لنگه اش را به سمتی پرتاب می کند! شما می توانید با روش های خودتان بسازید از فرزندتان بخواهید که برای خودش جاکفشی ای بسازد و با این کار هم انگیزه مرتب کردن کفش هایش را هم پیدا کند. یکی از ایده های ساخت جاکفشی را در این تصویر مشاهده می کنید.

مطلب مرتبط: ۷ بیمارستان کودکان که شبیه سرزمین عجایب است

نقاشی کودکان

استفاده از نقاشی کودکان در دکوراسیون منزل

شما می توانید به سراغ همان نقاشی های زیبا و دوست داشتنی فرزندتان بروید و از او کمک بگیرید تا تعدادی از آنها را به عنوان تابلوهای دکوری بر روی دیوار نصب کنید.

مطلب مرتبط: طراحی محیطی  آرام برای کودکان در دندانپزشکی

نقاشی کودکان بر روی دیوار

همانطور که در این تصاویر مشاهده می کنید ایده این کار فوق العاده زیباست و دکوراسیون منزل شما بسیار منحصر به فرد خواهد شد.

رنگ کردن قاب عکس

رنگ کردن قاب عکس

شما می توانید تعدادی از قاب عکس های ساده موجود در منزل را به کودکانتان بسپارید تا آنها را با دقت رنگ آمیزی و تعمیر کنند. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید، نتیجه اش بسیار زیباست.

مطلب مرتبط: ویدئو: تجربه دکوراسیون به سبک کودکان

تعمیر وسایل قدیمی

تعمیر وسایل قدیمی با کمک فرزندان

ممکن است که در دکوراسیون اتاق خواب فرزند شما وسیله ای باشد که احتیاج به تعمیر و یا رنگ آمیزی مجدد داشته باشد. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید این کار را به خود او بسپارید. قطعا از پس این کار بر خواهد آمد!

استفاده از تخته سیاه

تخته سیاه در دکوراسیون منزل

همانطور که ملاحظه می کنید شما می توانید با نصب یک تخته سیاه بر روی میز کوچک فرزندتان به او کمک کنید تا به شکل خلاقانه تری به نقاشی کردن بپردازد. این کار باعث تشویق او به نقاشی و شکل گیری خلاقیت بیشتری در او می شود.

مطلب مرتبط: باغبانی کودکان، میشه به این دست‌های کوچولو اعتماد کرد!

راه های خلاقانه در منزل

راه های خلاقانه برای دکوراسیون منزل

سعی کنید پا به پای فرزندتان بنشینید و به دنبال راه حل های خلاقانه ای برای مشکلات دکوراسیونی خود بگردید. مطمئن باشید که در نهایت با کمک او می توانید به بهترین راه دستیابی پیدا کنید. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید برای جلوگیری از صدای پایه های صندلی در هنگام جا به جایی از جوراب های کودک استفاده شده است. این کار هم توانسته دکوراسیون اتاق خواب کودک را زیباتر کند و هم خلاقیت او را تقویت نماید.

افزایش کارایی منزل

افزایش کارایی وسایل منزل

همانطور که در این تصویر مشاده می کنید شما می توانید با کمک وسایل خود فرزندتان، کارآیی مجددی به آنها ببخشید و دکوراسیون اتاق خواب او را منحصر به فردتر نمایید.

مطلب مرتبط: ۱۰ ایده هیجان انگیز برای فضای بازی کودکان

خودتان بسازید جالباسی

جالباسی به روش خودتان بسازید

پیش تر اشاره کردیم که می توانید با کمک فرزندتان به ساخت جاکفشی بپردازید، حالا می خواهیم جالباسی را نیز به آن اضافه کنیم. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید به فرزندتان آموزش دهید که با روش های خودتان بسازید به ساخت جالباسی ای مخصوص به خودش بپردازد. دقیقا مثل چیزی که در این تصویر مشاهده می کنید.

اگر شما هم تجربه های مشابهی دارید می توانید در بخش دیدگاه ها برایمان بگویید!

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانهبرچسب ها :