تاريخ : سه شنبه 2 مرداد 1397 | 7:17 | نویسنده : ابراهیم محمدی

در دکوراسیون داخلی امروز به هیچ عنوان نمی توان اهمیت وجود گل و گیاه را نادیده گرفته و یا در موردش صحبتی نکرد. ما هم در چیدانه مطالب زیادی در مورد انواع گیاهان آپارتمانی در اختیار شما قرار دادیم. اما صحبتی که امروز با شما دارم این است که انتخاب خود گیاه به تنهایی موثر نبوده و چیدمان آن ها در خانه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل ۵ روش مختلف را انتخاب کردم تا بهتر بتوانید با گیاهانتان یک فضای آرام و دوست داشتنی به وجود بیاورید.

<strong>تزیین</strong> خانه با گل طبیعی

منزل خانم سحر نجم الدین
تصویر فروزان رحمانی

دکوراسیون منزل خانوم هنرمند
تصویر عرفان شریف

گیاهان آپارتمانی در خانه
تصویر امیر صادقی

چیدمان گیاه با استفاده از میز چرخدار یا نیمکت

این روش یک راه بسیار ساده است. کافی است یک نیمکت و یا میز چرخدار تهیه کرده و در گوشه مناسبی از خانه قرار دهید. سپس با گل ها و گیاهان کوچک و بزرگ آن را پر نمایید. بهتر است دقت داشته باشید که کدام گلدان ها باید در طبقات بالاتر و کدام یک در طبقات پایینی قرار بگیرند. به طور مثال بهتر است گلدان های بزرگ تر و گل های رونده در طبقه پایین و آن هایی که کوچک تر و سبک تر هستند بالاتر چیده شوند.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ چیدمان متفاوت گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل!

عکاسی از منزل خانم شهریارپرست
تصویر معین صالحی

تزیین خانه با گل طبیعی

عکاسی منزل خانم رهنما در رشت
تصویر امیر صادقی

تزیین خانه با گل طبیعی

عکاسی دکوراسیون خانه مهسا وحدت
تصویر فروزان رحمانی

تزیین خانه با مدل های گوناگون گلدان 

من فکر می کنم با استفاده از گلدان های مختلف دکوراسیون را جالب تر و جذاب تر می کند. همان گونه که هیچ گیاهی شبیه به دیگری نیست و شکل و ظاهر خاص خود را دارد، گلدان ها هم می توانند متناسب با گیاه خود انتخاب شده و حتما لازم نیست به صورت یکسان و ست استفاده شوند. سعی کنید گلدان ها در اندازه ها و به خصوص رنگ های مختلف را در کنار یکدیگر قرار دهید.

مطلب پیشنهادی : گیاهان بالا رونده آپارتمانی، ۶ گیاه پیچکی!

تزیین خانه با گل طبیعی

گیاه کاکتوس در دکوراسیون
تصویر محمد محسنی

عکاسی از خانه آبی خانم زینب محمودی
تصویر معین صالحی

خلق گوشه سبز خودتان با گیاهان خانگی

اگر شما فضاهای پرت و بدون استفاده در خانه تان دارید، بهترین مکان برای چیدن گیاهانتان را به دست آورده اید. زیرا علاوه بر بهینه سازی فضا، یک مکان کامل و مخصوص را به گیاهانتان اختصاص می دهید. برای این ایده هم بهتر است گلدان های با ابعاد مختلف و به خصوص در اندازه های بزرگ تر را انتخاب نمایید. البته فراموش نکنید که قرار نیست همه چیز روی زمین قرار بگیرد، گلدان های آویز نیز کاملا مفید خواهند بود. 

مطلب پیشنهادی : گیاهان زینتی آپارتمانی در دکوراسیون منزل مدرن!

تزیین خانه با گل طبیعی

عکاسی از منزل خانم شهریارپرست
تصویر معین صالحی

عکاسی از خانه آیه و رضا در شیراز
تصویر فروزان رحمانی

روایت خانه یازدهم (لاله و میرمولا ثریا)
تصویر استودیو پر

قرار دادن بزرگ ترین گلدان کنار کاناپه

این ایده یکی از اصلی ترین ایده ها و اصول برای چیدمان گیاهان در دکوراسیون است. قرار دادن بزرگ ترین گلدان در کنار کاناپه یا صندلی در اتاق نشیمن از ترفندهای همیشگی طراحان داخلی است. این گلدان، جدای از بقیه، به عنوان ادویه فوری برای اتاق نشیمن محسوب می شود. از مزایای دیگر این روش این است که در هر سبک دکوراسیونی به راحتی قابل اجراست و البته زمانی تاثیر مثبت خود را بیش تر می کند که گلدانی متناسب با سایر وسایل دکوراسیون انتخاب شود. 

مطالب مفید در زمینه گیاهان آپارتمانی :

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانهبرچسب ها :