تاريخ : جمعه 9 شهريور 1397 | 15:43 | نویسنده : ابراهیم محمدی

در زمینه دکوراسیون داخلی، جدای از مباحث تخصصی و اصول و قوانین، سلیقه هم نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. حتما برای شما هم پیش آمده که به خانه شخصی رفته و از دکوراسیون آن بسیار لذت برده اید. این افراد علاوه بر این که یک سبک را در دکوراسیون منزلشان به خوبی پیاده می کنند، همه چیز را با سلیقه و هوشمندی در جای درست خود قرار داده و به یک طراحی کامل می رسند. در این مطلب می خواهم ۷ عنصری که در خانه افراد شیک وجود داشته و آن ها را متمایز می کند به شما معرفی نمایم.

دکوراسیون داخلی شیک

عکاسی منزل مسکونی کرج (شهرک بنفشه)
تصویر استودیو پر

عکاسی از خانه آیه و رضا در شیراز
تصویر فروزان رحمانی

۱. نقطه کانونی

 نقطه ای کانونی در یک اتاق، جایی است که به محض ورود به آن فضا بسیار خودنمایی کرده و چشم را ناخودآگاه به سمت خود جذب می کند. این نقطه کانونی یا مرکز توجه، ممکن است از قبل در اتاق شما وجود داشته باشد : مانند یک شومینه دیواری. اما گاهی اوقات ممکن است خود شما آن را به وجود آورده باشید : مانند قرار دادن یک میز کنسول، تزیین میز تلویزیون، رنگ آمیزی یک دیوار خاص در اتاق نشیمن و .... . نکته ای که وجود دارد این است که این کار تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون شما به وجود آورده و همه افراد شیک آن را در خانه خود دارند. 

مطلب پیشنهادی : شومینه و تلویزیون دو نقطه کانونی در یک فضا

دکوراسیون داخلی شیک

عکاسی منزل آقا و خانم مزینانی
تصویر حسین گلیار

عکاسی دکوراسیون آپارتمان چیتگر
تصویر عرفان شریف

۲. عناصر طبیعی

برای ایجاد حس زندگی و سرزنده بودن، هیچ راهی بهتر از استفاده از عناصر طبیعی وجود ندارد. عناصر طبیعی زندگی را (به معنای واقعی کلمه) به یک فضا اضافه کرده و در عین حال به عنوان یک عنصر دکوراتیو، زیبایی را نیز به وجود می آورند. انواع گیاهان، وسایل با الیاف طبیعی، وسایل چوبی و ... همی این کار را به خوبی برای شما انجام می دهند. 

مطلب پیشنهادی : گیاهان آپارتمانی ، ۲۰ گیاه زینتی همیشه سبز در خانه!

دکوراسیون داخلی شیک

منزل سفید سارا روحانی در جنت آباد
تصویر امیر صادقی

عکاسی منزل مسکونی نوشهر
تصویر استودیو پر

۳. بافت

 قهرمان بی قید و شرط بسیاری از اتاق ها، و اغلب آخرین چیزی که در هنگام چیدمان یک اتاق در نظر گرفته می شود. بافت های مختلف حس های مختلفی را نیز به وجود می آورند. به راحتی با استفاده از یک پارچه با جنس متفاوت، می توانید تعادل را فضا برقرار کرده و حتی آن را از سرد و بی روح بودن نجات دهید. انواع خز، پتو و کوسن های پشمی، پوست حیوانات و... برای عملی کردن این ایده مناسب هستند.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ کاربرد بی نظیر خز در دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی شیک

عکاسی روایت خانه نهم (رعنا امینی)
تصویر استودیو پر

عکاسی روایت خانه نهم (رعنا امینی)
تصویر استودیو پر

۴. به کار بردن وسایل شخصی:

خانه شما زمانی کامل می شود که اثری از علایق، خاطرات و تجربیات شما نیز در آن حضور داشته باشد. افراد باسیلقه و شیک، حتما قسمتی را برای نمایش وسایل مورد علاقه شان در نظر می گیرند. شما باید محیط زندگی تان را با هر آن چیزی که به آن علاقه دارید، فارق از زشت یا زیبا بودن، تزیین کنید. عکس های قدیمی، یادگاری های مسافرت ها، وسایل دست ساز، خدایای دوستان و ... مثال هایی از این نمونه هستند. 

مطلب پیشنهادی : ۵ سبک اروپایی در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی شیک

عکاسی خانه ی خاص محمدرضا ماندنی در شهرک اکباتان
تصویر امیر صادقی

روایت خانه یازدهم (لاله و میرمولا ثریا)
تصویر استودیو پر

۵. سورپرایز

برای داشتن یک دکوراسیون زیبا لازم نیست که در همه فضاهای خانه وسیله ای چیده شده یا طرحی خاص پیاده شود، در عوض شما باید یک چیز غیرمنتظره را در گوشه ای از فضا قرار دهید. این کار باعث می شود که طراحی شما بسیار خاص و منحصر به خودتان باشد. یک مبل یا کاناپه ناهماهنگ و خاص، دکور یا وسیله ای عتیقه، صندلی کلاسیک، یک وسیله با طرحی مدرن و غیر معمول، مجسمه و .... نمونه هایی برای این ایده در دکوراسیون خانه شما هستند. 

مطلب پیشنهادی : گوشه دنج من، اینجا بهشت همراهان چیدانه است!

دکوراسیون داخلی شیک

مبلمان چوبی نشیمن
تصویر استودیو پر

میز تلویزیون چوبی
تصویر فروزان رحمانی

۶. فضای منفی

 افراد شیک قدر فضاهای خالی را می دانند و از تمایل به پر کردن تمام فضای دیوار یا هر گوشه ای با یک عنصر طراحی، دوری می کنند. اتاق و دیوارها نیز نیاز به فرصت برای نفس کشیدن دارند و شما باید اجازه بدهید گاهی اوقات خالی از هر گونه طرح و تزیین باشند. علاوه بر این با این کار، سایر وسایل و طرح های خاص در دکوراسیون شما بیش تر به چشم آمده و خودنمایی می کنند. سکوت بصری در طراحی داخلی، چگونه از شلوغی اجتناب کنیم؟ حتما در این راه به شما کمک می کند.

اگر شما هم مانند من از علاقه مندان به دکوراسیون هستید این مطالب را از دست ندهید:

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانهبرچسب ها :